Хто переміг Корчний та Карпов?

17 жовтня у 32-й партії матчу Карпов білими у захисті Пірця — Уфімцева отримав велику перевагу, партію було відкладено наступного дня, але Корчний 18 жовтня здався без догравання. Таким чином, Карпов виграв матч із рахунком 6:5 (при 21 нічиїй)зберігши звання чемпіона світу.

Іронія долі, але й через 50 років у боротьбі за звання чемпіона, тепер, правда, за шахів Фішера (турнір був приурочений до ювілею головного зіркового моменту кар'єри 11-го чемпіона світу), у боротьбі за титул зійшлися росіянин Ян Непомнящий та американець Хікару Накамура. Американець, на жаль, знову переміг.

Перед початком матчу восьмий чемпіон світу Михайло Таль говорив: якщо Карпов програє в Багіо, то шахи в СРСР визнають лженаукою. Матч проходив дуже жорстко: до шести перемог без обмеження кількості партій. Страшно сказати, але суперники зіграли між собою 32 партії – матч тривав 110 днів.

Матч мав пройти в період з 1 квітня до 10 червня 1975 року на Філіппінах, але був зірваний: Фішер спочатку висунув безліч умов, а після того, як частину їх не було прийнято ФІДЕ, відмовився грати. Звання чемпіона світу рішенням ФІДЕ було одноголосно без гри присуджено Анатолію Карпову 3 квітня 1975 року.